Dijital PazarlamaGenel

Dijital Pazarlama Stratejileri 2023

İşletmeniz için arama motorları, e-posta pazarlaması ve sosyal medya gibi dijital kanallardan daha fazla potansiyel müşteri çekmek ister misiniz? İşte sizler için tam da bunu yapan bir dijital pazarlama stratejisi çerçevesi hazırladık.

Dijital Pazarlama Stratejileri

Dijital pazarlama programımız;

 • Web sitenize daha fazla potansiyel alıcı çekmek,
 • Bu potansiyel alıcıları potansiyel müşterilere dönüştürmek,
 • Ve bu potansiyel müşterileri satışa dönüştürmek için tasarlanmıştır.

Dijital pazarlama basit bir şekilde tanımlayacak olursak; dijital araçlar kullanılarak yapılan çevrimiçi ve internet pazarlaması olarak tanımlanır.

Ancak dijital pazarlama, aynı zamanda bu araçları kullandığımız metodoloji türü ile de ilgilidir – Gelen Pazarlama.

Gelen pazarlama, giden veya “kesinti” pazarlamanın (tele-pazarlama, reklam panoları, spam vb.) tersi olan güvene dayalı bir müşteri deneyimi oluşturmaya odaklanır.”

Burada dikkat edilmesi gereken, harika bir Gelen Stratejisinin kısa bir sürede gerçekleşmediğini belirtmek önemlidir. İşte tam burada biz devreye giriyoruz.

Dijital Pazarlama Programımız Nasıl İşliyor?

İşletmenizin hedeflerine dayalı olarak size özel bir dijital pazarlama planı hazırladık. Ardından plan aylık olarak uygulanır.

Plan, üç kritik bölüme ayrılıyor:

Daha Fazla İlgi Çekin – İçerik pazarlaması (blog oluşturma), e-posta pazarlaması, arama motoru optimizasyonu (SEO), tıklama başına ödeme pazarlaması (PPC) ve sosyal medya aracılığıyla daha fazla web sitesi trafiği kazanın.

Müşteri Adaylarınızı Arttırın – Web sitenizde daha fazla trafiğe sahip olduğunuzda, anonim bir web sitesi ziyaretçisinden gelen trafiği tanımlanabilir bir müşteri adasına dönüştürmeniz gerekir. Bunu karşı konulamaz indirilebilir içerik teklifleri (e-kitaplar ve web seminerleri gibi) aracılığıyla yapılabilir, e-posta yoluyla liderlik eğitimi, A / B testi ve ilgi çekici videolar aracılığıyla yapılabilir.

Daha Fazla Satış Yapın – Potansiyel müşteriler ürün alımı yapmazlarsa, size faydalı olmazlar. Satış ekibinizi, gönderdiğimiz potansiyel müşterileri daha fazla alım yapmaları için yeni araçlar ve verilerle güçlendirmelisiniz.
Burada güçlü bir temel devreye giriyor. Bunu yapmak için sadece içerik oluşturmak veya ücretli bir reklam yayınlamak yetmeyebilir. Bunun yerine, hedef kitlenizin zorluklarını ve ihtiyaçlarını anlamak, anahtar kelime fırsatlarını belirlemek ve işinizi en iyi çözüm olarak konumlandıran özel içerik oluşturmak için çalışmalısınız. İçerik girişlerini çok erken bırakan şirketleri duymuşsunuzdur. Stratejiniz doğru bir şekilde oluşturulmuşsa, bu içerik işiniz için her zaman daha etkili çalışır.

İster video, ister blog veya e-Kitap olsun, içeriğiniz sürekli olarak optimize edilmeli. Endüstri düşünce liderleriyle bağlantılar kurulmalı. Ardından, başarılı olduğundan emin olmak için bu içerik sık sık izlenip ölçülmelidir. Trafik ve dönüşümler analiz edilmelidir. Peki ya dönüşüm olmadan trafik varsa, bu konuda ne yapabiliriz? Sayfadaki harekete geçirici mesaj ayarlanmalı. Sonra tekrar ölçülmelidir. Bu yaklaşımla, her içerik parçası bir mülk haline gelir. Ve sonunda markanız tercih edilen çözüm haline gelir.

Dijital Pazarlama Taktikleri Nelerdir?

Dijital pazarlamayı, evrensel odaklı bir strateji ile ele alınmalıdır. İç SEO ve Dış SEO ya yönelik tüm entegrasyonlara rehberlik edebilecek bir şirket içi ekibe ihtiyaç vardır. Bu taktikler birlikte kullanıldığında, işinize daha fazla potansiyel müşteri kazandırmak için bütünsel bir yaklaşım oluştururlar. Sağlam bir dijital pazarlama çerçevesi oluştururlar.

Dijital Pazarlama stratejilerinde kullanılan kanallar:

 • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)
 • Tıklama Başına Ödeme (PPC) Pazarlaması
 • Webinar Üretimi
 • İçerik Pazarlama (Blog Yazma ve Makale Yazma)
 • İndirilebilir İçerik Önerileri (e-Kitaplar, Teknik İncelemeler, Web Seminerleri)
 • E-Posta Pazarlama
 • Sosyal Medya Pazarlamacılığı
 • Video Prodüksiyonu
 • Web Sitesi Tasarımı A / B Testi
 • Açılış Sayfası Stratejisi
 • Harekete Geçirici Mesaj Stratejisi
 • Link Oluşturma / Kazanma
 • İnfografik Tasarım
 • Pazarlama Otomasyonu
 • Lider Teşvik Stratejisi
 • Halkla İlişkiler (PR)

Program Yapılandırılma Aşamaları?

Program, aylık ücret esasına göre yürütülür. İlk değerlendirme ve planlama aşamalarımızın ardından, iş hedeflerinize ulaşmanız için size özel bir dijital pazarlama planı sunuyoruz ve ardından temelinizi oluşturuyoruz.

Değerlendirme

Öncelikle, fırsatları belirlemek için giden çabalarınız ve mevcut dijital pazarlama etkinlikleriniz (SEO, içerik, e-posta, sosyal, PPC, otomasyon) genelinde bir dizi denetim gerçekleştiriyoruz. Verileri topladıktan sonra, işletmenizin rekabet üstünlüğünü keşfetmek için rekabetin dijital pazarlama ortamını değerlendiriyoruz.

Planlama

Bu anlayıştan yola çıkarak, şirketinize, rekabetinize, sektörünüze ve hedeflerinize göre özelleştirilmiş bir plan oluşturuyoruz. Sağladığımız ilk stratejik plan, önümüzdeki 12 ay boyunca uygulanacak taktikleri ana hatlarıyla ortaya koyuyor.

Web Sitesinin Kurulması

Ardından, dijital pazarlama temelinizi oluşturup geliştiriyoruz. Web sitesinden sosyal medyaya, e-postadan CMS’ye; bozuksa, yetersizse veya yoksa, onu düzeltir ve optimize ederiz. Bunun yeni bir web sitesi, bir e-posta listesi veya SEO uygulaması anlamına gelip gelmediği, yatırım getirinizi en üst düzeye çıkarmak için her şeyin doğru olması gerekir.

Temelsiz bir ev inşa edebilir misin? Elbette. Fırtınalara dayanabilir ve ailenizin büyümesini destekleyebilir mi? Hayır. Aynısı şirketinizin dijital pazarlama stratejisi için de geçerli.

Pek çok pazarlama çerçevesi doğrudan trafik oluşturmaya ve potansiyel müşteriler oluşturmaya dalmaktadır. Ancak bu, eviniz için uygun bir temel oluşturmak için zaman ayırmadan önce duvarlar inşa etmek ve kapıları monte etmek gibidir.

Web Sitesi bir temel sağlamaktan daha fazlasını yapar. Yalıtırlar, neme karşı savaşırlar ve topraktan kaymayı ve yerleşmeyi önlerler. İyi yapılmış temeller sonsuza kadar sürmelidir. Güçlü bir dijital pazarlama temeli oluşturmak da bundan farklı değildir. Marka bilinirliği oluşturur, trafiği yönlendirir ve dönüşüm huniniz üzerinden karar verme aşamasına kadar yol gösterici olarak rehberlik eder. Ve işinizi ömür boyu başarıya hazırlar.

Üstel büyüme elde etmek için stratejinizin bütünsel olması gerekir. Dijital Pazarlamanın her bir unsuru birbirini tamamlıyor. Örneğin, bir blog yazıyorsanız, bu tek makale sıralamanızı iyileştirmek için bir ton SEO değerine sahip olabilir; harika bir e-posta pazarlama kampanyasına ilham verin; ücretli reklamlarınızı artırmak için en uygun yer haline gelin; ve potansiyel alıcıları yolculuklarının karar verme aşamasına doğru iten premium içeriği barındırmak için ideal bir fırsat sunun.

Bu dijital pazarlama parçalarının hiçbirinin birlikte çalışmadığını hayal edin. İşletmenizin gezinmesi çok verimsiz (ve pahalı) olurdu. Bağlantının farkında olduğunuzda ve her bir kanalı verimli bir şekilde kullandığınızda, sağlam bir dijital pazarlama temeli kullanıyorsunuz demektir. Ve bu sağlam temel, doğru temel ölçümleri oluşturmanızı, bu sonuçları ölçmenizi ve hedeflerinize ulaşmanızı sağlar. Tekrar ve tekrar ve tekrar.

Sağlam bir dijital pazarlama temeli olmadan, işletmeniz ekonomik krizlere dayanamayacak veya etkili bir şekilde büyümeyecektir. Söz gelimi, trafiği gönderecek yer yoksa veya ulaştıktan sonra potansiyel müşterileri besleyecek bir strateji yoksa neden ücretli reklamcılığa para harcanılsın ki?

İlerlemeyi Nasıl İzleriz?

“Ölçemediğinizi geliştiremeyeceğinize” kesinlikle inanıyoruz. Bu nedenle, aylık kapsamlı raporlar sunuyoruz. Bu raporlar, hedeflerinize yönelik ilerlememizi detaylandırır ve web sitesi trafiği, form gönderimleri, indirmeler, oluşturulan potansiyel müşteriler, kaybedilen potansiyel müşteriler ve hatta satış numaranıza yapılan telefon aramaları gibi ölçümleri içerir. Ayrıca, sonraki ayın planını (aylık taktik ve görev takvimine bölünmüş) gözden geçiriyor ve tüm projelerin yolunda gitmesini sağlamak için haftalık kontrol toplantıları düzenliyoruz.

Yatırımınız Nedir?

Tipik bir dijital müşteri bizimle aylık olarak çalışır ve dijital pazarlama programına ayda belirlenen miktarlarda yatırım yapar. Yatırım seviyesi, ekibimizin özel planınızı geliştirmesi ve yürütmesi için ayda kaç saat olduğunu belirler. Yatırımınız, belirli iş / liderlik hedeflerinize ve bunları ne kadar hızlı gerçekleştirmeniz gerektiğine bağlıdır.

Kiminle Çalışıyorum?

Aşağıdakiler dahil, işinize kendini adamış tam ve özel bir dijital pazarlama uzmanları ekibine sahip olacaksınız:

 • Stratejist
 • Kıdemli Danışman
 • Danışman
 • SEO Uzmanı
 • İçerik Stratejisti
 • Metin Yazarı
 • Grafik Tasarımcı
 • Web Geliştiricisi
 • Sosyal Medya Uzmanı
 • Fotoğrafçı ve Videograf
 • İşinize adanmış tam bir Dijital Pazarlama Profesyonelleri ekibine sahip olursunuz.

Sonuç Olarak?

Müşterilerimiz yıllar içinde kayda değer bir müşteri adayı ve gelir artışı görmüştür. İşte dijital pazarlama programımızın iş büyümesine nasıl katkıda bulunduğuna dair adım adım bir döküm sağlayan birkaç örnek olay.

İmalatçı Firma, 7 Ayda Müşteri Adaylarında %177 Artış Gördü
Ana Sayfa İnşaat ve Emlak Geliştirme Şirketi Olası Satışlarda %77 Artış Görüyor

Dijital Pazarlama Programımız Hakkında Sık Sorulan Sorular

Muhtemelen bu programın nasıl çalıştığının ayrıntıları hakkında sorularınız var. Onları bir sır olarak saklamak ve öğrenmeniz için bizi aramanızı sağlamak yerine, bunları doğrudan sizinle paylaşıyoruz. İnsanların genellikle bu programın nasıl çalıştığıyla ilgili sorduğu belli başlı sorular liste hazırladık. Bu sorular:

 • Sonuçları ne kadar çabuk göreceğim?
 • Ne kadarlık bir Yatırım Getirisi beklemeliyim?
 • Bu programda başka kaç müşteri var?
 • Ek maliyetler var mı?
 • Sektörüm / şirketim için yazabilecek misin?

İşletmeniz için doğru temeli oluşturmaya hazır mısınız? Dijital Pazarlama Stratejisi ile hemen siz de başlayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu