Dijital PazarlamaGenel

Dijital Pazarlama Araçları: İşinizi Büyütmek İçin 10 İyi Seçenek 2023

En yeni ve en harika dijital pazarlama araçlarını bulmanın büyük bir hayranıyım.

 dijital-pazarlama-araçları 2023
Dijital pazarlama araçları yalnızca uygun bir strateji uygulamanıza yardımcı olurken (işinizi sizin yerinize yapmayacaklardır), doğru teknoloji yığını rekabette hızla ilerlemenize gerçekten yardımcı olabilir.

E-posta pazarlaması, web formları, analitik ve bir CRM gibi bazı araçlar temel niteliktedir. Ancak, anahtar kelime sıralaması izleyicileri veya tasarım araçları dahil olmak üzere diğer dijital pazarlama araçları daha uzmanlaşmıştır.

Pazarlama stratejinizi bir sonraki seviyeye taşımak için, her pazarlamacının alet çantasında olması gereken aşağıdaki 10 dijital pazarlama araçlarını özetledik.

2023’ün En İyi 10 Dijital Pazarlama Araçları:

 1. Ahrefs
 2. All in One SEO
 3. SE Ranking
 4. Yoast
 5. Slack
 6. Trello
 7. Canva Business
 8. Google Adwords
 9. Google Analytics
 10. Asana

1. Ahrefs

Fiyat: 99 $ ile 399 $ arasında değişen katmanlı fiyatlandırma.

Dijital Pazarlama Araçları 2023 Ahrefs

Ahrefs, web sitenizin trafiğini artırmanıza yardımcı olacak kapsamlı bir SEO aracıdır. ABD’de yaklaşık 150 milyon anahtar kelime ve hatta 150 başka ülke için daha fazla veriye sahipler.

Ahrefs, rekabet analizi için harikadır ve rakiplerinize kimlerin bağlantı verdiğini, en iyi sayfalarının ne olduğunu ve daha fazlasını kontrol etmenizi sağlar. İçeriklerinin nerede sıralandığını görebilir ve Content Gap(İçerik Boşluğu) aracını kullanarak içerik alanlarınız için temel zayıflıkları belirleyebilirsiniz.

The Top Pages(En İyi Sayfalar) aracı, hangi sayfaların en çok trafiği aldığını görmenizi sağlar ve rakiplerin sitelerine giden trafiğin miktarını görebilirsiniz.

Ahrefs en sevdiğim SEO dijital pazarlama araçlarından biridir. Her gün kullandığım özelliklerle beni sürekli etkiliyor ve sürekli yeni özellikler öğreniyorum. Bu alandaki en sağlam üründür.

 

2. All in One SEO

Fiyat: Ücretsiz başlar, ücretli planlar yıllık 49,50 ABD dolarından başlar.

Dijital Pazarlama Araçları 2023 AIOSEO

All in One SEO, 2 milyondan fazla kurulumla WordPress web siteleri için en yüksek puan alan bir eklentidir. Araç, sitenizi ve içeriğinizi arama motorları için optimize etmenize yardımcı olmak üzere tasarlanmış çeşitli özellikler içerir.

Bu araç, hataları düzeltmeye ve tıklama oranlarını en üst düzeye çıkarmak için ortak ayarlamalar yapmaya odaklanmanıza yardımcı olan eyleme dönüştürülebilir bir kontrol listesi sağlar. Ek olarak, AIOSEO(All in One SEO) ile tüm site denetimini tamamlayabilir, sayfaları WooCommerce için optimize edebilir ve hatta yerel SEO‘nuzu iyileştirebilirsiniz.

 

3. SE Ranking

Fiyat: 14 günlük ücretsiz deneme; 55$ ile 570$ arasında değişen katmanlı fiyatlandırma.

Dijital Pazarlama Araçları 2023 SE Ranking

SE Ranking, hem şirket içinde hem de dijital pazarlama ajanslarında çalışan SEO profesyonellerinin tüm günlük ihtiyaçlarını karşılayan güçlü bir SEO paketidir.

SE Sıralaması, üzerinde çalıştığınız sitenin baştan aşağı denetiminin yanı sıra rakipleriniz hakkında içgörüler sunarak veriye dayalı SEO stratejileri oluşturmanıza yardımcı olabilir. En üst sıradaki sayfaları ve anahtar kelimeleri saptayabilir, geri bağlantı kalitesini analiz edebilir, derinlemesine teknik denetimler yürütebilir, yapay zekanın yardımıyla daha hızlı içerik oluşturabilir, sayfa ölçümlerinde ince ayar yapabilir, en doğru sıralama verilerini alabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

SE Sıralaması, en yüksek kaliteli verileri sunmak için makine öğrenimi, yapay zeka ve NLP algoritmalarının yanı sıra SEO ortamının dinamik doğasını dikkate alan SEO önerilerine büyük ölçüde güvenir.

Ajans müşterileri, SE Rankings’in ekip çalışmasına ve müşteri yönetimi yeteneklerine oldukça değer vermektedir. Her Pro ve Business aboneliğine ekstra kullanıcı lisansları dahildir. Ajans Paketi eklentisi ile ayrıca sınırsız SEO raporu, Beyaz Etiket, ek müşteri koltukları ve olası satış oluşturma widget’ı elde edilir. SE Sıralaması, kolay katılım ve ücretsiz veri geçişi için ekip eğitimi sağlar.

 

4. Yoast

Fiyat: WordPress için Yoast eklentisi ücretsizdir. Ancak ücretli premium planlar, izlemeniz gereken site sayısına göre değişir.

Dijital Pazarlama Araçları 2023 Yoast

Yoast, hem Gutenberg hem de WordPress’teki Klasik düzenleyici ile çalışan çok popüler bir eklentidir. Yoast, içeriğinizi arama motorları için optimize etmenize yardımcı olacak mükemmel bir araçtır.

Yoast, mihenk taşı içeriği seçmenize, sıralamanıza yardımcı olacak anahtar kelimelere, tek tek içerik URL’lerine ve ek bir destek için dahili bağlantılara odaklanmanıza yardımcı olur. Eklenti ayrıca sayfanızın okunabilirliğini değerlendirir ve ona Flesch Reading Ease puanı verir.

Her iki haftada bir Google’ın algoritmasını yansıtacak şekilde güncellenir. Böylece SEO’nuzda her zaman güncel kalabilirsiniz.

 

5. Slack

Fiyat: Küçük veya orta ölçekli şirketler için ücretsiz, işletmeler için özel fiyatlandırma.

Dijital Pazarlama Araçları 2023 Slack

Slack, bugün iş dünyasında tercih edilen iletişim hizmetlerinden biridir.

Belirli bilgiler için belirlenmiş kanallarda çalışır. Bu nedenle iş görüşmeleri herkesin ekip yemeği için nereye gitmek istediğiyle ilgili teğetlerle dikkati dağıtmaz veya kesilmez. Çalışanlar ve ekipler arasındaki işbirliğini kolaylaştırır, siloları ortadan kaldırır ve odak noktasına getirir.

Dijital pazarlama alanında ağ oluşturmak ve başkalarıyla tanışmak için mükemmel bir araçtır ve size gerektiğinde kanallara katılma veya kanallardan ayrılma özgürlüğü verir.

Çok popüler bir iletişim kanalı olduğu için, diğer pek çok araçla geniş kapsamlı entegrasyonlara sahiptir. Aracı daha da güçlü hale getirmek için görünüşte sınırsız sayıda entegrasyon ve Slack uygulaması kullanabilirsiniz. Örneğin, birçok ekip A/B testi sonuçlarını, analiz bildirimlerini, yeni müşteri veya işlem bildirimlerini ve hatta satış veya müşteri destek botlarını aktarır. İnkar edilemez derecede güçlü olmasından dolayı, Slack’i hemen kullanmaya başlamak kolaydır.

 

6. Trello

Fiyat: İşletmeler için ücretli planlar ücretsizden ayda 20,83 ABD dolarına kadar değişir.

Dijital Pazarlama Araçları 2023 Trello

Trello, birçok kuruluşun beyin fırtınası yapmak ve içerik stratejisi oluşturmak için kullandığı bir içerik yönetimi aracıdır.

Trello’nun bu kadar çekici olmasının nedeni, küçük ekipler ve işletmeler için ücretsiz olması ve ekibiniz uzak veya küresel olsa bile beyin fırtınası yapmak ve çevrimiçi içerik planlamak için görsel bir yol sağlamasıdır. Ek olarak, bir karta birden fazla çalışan atamak kolaydır. Böylece bir gönderiye CTA teklifleri yazmaktan, düzenlemekten veya eklemekten kimin sorumlu olduğunu bilirsiniz.

Kullanıcılar kartlar oluşturabilir ve kart konusuyla ilgili notlar ekleyebilir, son tarihler oluşturabilir ve belirli ekiplere konu atayabilir. Trello, işbirliğini kolaylaştırır ve proje aşamasındaki projeler hakkında netlik sağlar.

 

7. Canva Business

Fiyat: Planlar ücretsiz başlar, ekipler için ayda 12,95 ABD doları veya işletmeler için özel fiyatlandırma.

Dijital Pazarlama Araçları 2023 Canva

Canva, kullanıcıların Canva kataloğundaki özel resimleri, simgeleri, şekilleri ve yazı tiplerini kullanarak resimler oluşturmasına olanak tanıyan bir sürükle ve bırak tasarım platformudur. Ekibinizin ihtiyaçlarına göre kendi logolarınızı, sunumlarınızı, resimlerinizi veya grafiklerinizi tasarlamanız için estetik açıdan hoş ve basit bir yol sunar.

Ayrıca Canva, deneyimli bir tasarımcıya olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve geniş resim koleksiyonunu kullanarak tam olarak aklınızdaki görseli oluşturmanıza olanak tanır.

 

8. Google Adwords

Fiyat: AdWords, tıklama başına ödeme modeliyle çalışır.

Dijital Pazarlama Araçları 2023 Google Ads

Google AdWords, işletmenizin Google’ın arama motoru sonuç sayfalarında reklamını yapmak için en popüler seçeneklerden biridir. Ödeme, tıklama başına ödeme veya arama başına ödeme yapısına dayalıdır.

Google AdWords, reklamınıza ve diğer içeriğinize hangi anahtar kelimeleri dahil etmek istediğinizi araştırabileceğiniz Google Anahtar Kelime Planlayıcı‘yı barındırır. Ne kadar harcamak istediğinize ilişkin bütçe sınırları belirleyebilirsiniz. Sonuç olarak araç, web sitenize daha fazla potansiyel müşteri aktarmanıza yardımcı olur.

AdWords, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi çok özel sorgular için Google’ın sonuç sayfalarında göstermenin mükemmel bir yoludur. Örneğin, birinin “Austin’deki en iyi CrossFit spor salonu” araması yaptığını varsayalım. Elbette, SEO’nuz üzerinde çalışabilir ve organik olarak görünmeyi umabilirsiniz. Ancak aynı zamanda anahtar kelimeye teklif verebilir ve sayfanın en üstünde görünerek tonlarca yüksek niyetli ziyaretçi çekmenizi sağlayabilirsiniz.

 

9. Google Analytics

Fiyat: Ücretsiz.

Dijital Pazarlama Araçları 2023 Google Analytics

Google Analytics, web sitesi analizi için altın standarttır. Günümüzde, bir düzeyde Google Analytics uzmanlığınız yoksa dijital pazarlamacı olarak çalışmak zordur.

En temel düzeyde, Google Analytics size web sitenize kimin geldiğini, nereden ve en çok hangi sayfalarda vakit geçirdiklerini gösterebilir. Bunun ötesinde, kullanıcı etkileşimi hakkında daha fazla bilgi edinmek için dönüşümleri izlemek, gelişmiş bir e-ticaret kurulumu oluşturmak ve etkinlikleri izlemek için hedefler belirleyebilirsiniz.

Doğrusu, Google Analytics’i kullanmadığım bir gün bile geçmiyor.

 

10. Asana

Fiyat: Özel kurumsal seçeneklerle katmanlı fiyatlandırma, ayda 19,99 ABD dolarına kadar ücretsiz.

Dijital Pazarlama Araçları 2023 Asana

Asana, ekipler arasındaki bilgileri ve hedefleri düzene koymak ve silodan arındırmak için tasarlanmış, görsel vurguya sahip işbirlikçi bir iş akışı yönetim sistemidir.

Asana birkaç şey yapmanızı sağlar:

 • Tamamlanacak projeleri kaydedin ve görselleştirin.
 • Son teslim tarihlerini belirleyin ve görevleri önceliklendirin.
 • Belirli ekip üyelerine görevler atayın.
 • Sürtünme noktalarını ve darboğazları belirleyin.
 • Projeler hakkında hızlı ve açık bir şekilde rapor verin.
 • Ekipler arasında silodan arındırma verileri.

Portföy işlevi ayrıca her projenin durumunu takip etmenize olanak tanıyarak ekip üyelerinizin dijital pazarlama girişimlerini zamanında gerçekleştirmeleri için destek ve motivasyona sahip olmalarını sağlar.

 

Dijital Pazarlama Araçları, online işletmeler ve pazarlama profesyonelleri için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu araçlar, verimliliği artırır, veri analizini kolaylaştırır, müşteri ilişkilerini güçlendirir ve dijital varlığınızın etkisini artırır. Doğru dijital pazarlama araçları kullanarak hedef kitlenizle daha iyi etkileşim kurabilir, rekabetin önüne geçebilir ve başarılı bir dijital pazarlama stratejisi oluşturabilirsiniz. Bu sayede markanızın çevrimiçi dünyada öne çıkmasını ve büyümesini sağlayabilirsiniz. Dijital pazarlama araçlarını doğru şekilde kullanarak işletmenizin dijital başarısını destekleyin ve başarıyı yakalayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu